W dzisiejszej stylizacji, główną rolę grają niebieskie jeansy od Born2be – must have mojej garderoby kapsułowej. Ale czekaj.. Czym jest właściwie garderoba kapsułowa?

spodnie born2be

Sama definicja zrodziła się już w latach 70-tych. Właścicielka butiku ”Wardrobe”, Susie, Faux, nazwała tak zbiór podstawowych elementów odzieży, które nigdy nie wychodzą z mody. Można je również uzupełnić o różnorakie elementy sezonowe. Następnie, ”kapsułkę” wypromowała projektantka Donna Karan, tworząc w 1985 roku kolekcję z siedmioma wymiennymi częściami garderoby, wzorując się właśnie na słowach Susie.

Po tym wszystkim, termin ”capsule wardrobe” zaczął pojawiać się głównie w brytyjskich oraz amerykańskich mediach społecznościowych, teraz coraz częściej możemy go zobaczyć na polskich blogach. Nadal definiuje kolekcję ubrań składającą się z wymiennych rzeczy, które tworzą stroje na każdą okazję.

Generalnie, to są właśnie podstawy garderoby kapsułowej.

garderoba kapsulowa

Pierwszym elementem, który włożyłam do swojej ”kapsuły”, były niebieskie jeansy o dość wąskich nogawkach. Kierowałam się przede wszystkim tym, że noszę je bardzo często i z pewnością będą pasować do wielu koszulek. Myślę, że pojawią się również w Waszej garderobie kapsułowej 🙂

stylizacja born2be

shirt Born2be

jeans Born2be

sneakers Born2be

czy warto kupic cos w born2be

Chcecie serie postów na temat garderoby kapsułowej? Zalety, wady i wiele innych? Dajcie znać w komentarzu! 🙂