sposob na tradzik

Tak jak obiecałam! Przedstawiam Wam moje doświadczenie z Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm.

Kilka słów o marce~

WellDerm – centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii – odkryłam miesiąc temu. Zostało stworzone przez dr Agnieszkę Bliżanowską, a wraz z nią o komfort każdego pacjenta dba zespół doświadczonych, wykwalifikowanych oraz bardzo miłych lekarzy i specjalistów. Bardzo istotne są dla nich wysoka jakość oraz bezpieczeństwo, przez co zabiegi u nich są czystą przyjemnością pozbawioną wszelkich obaw.

Rozmawiając z jednym ze specjalistów WellDerm, dowiedziałam się, że centrum specjalizuje się w zaawansowanych technikach odmładzania skóry, modelowaniu sylwetki, leczenia łysienia a przede wszystkim posiada Centrum Leczenia Trądziku, co w naszym wieku, jak dobrze wiecie – jest bardzo, bardzo potrzebne 🙂

Zaskoczyło mnie ich indywidualne podejście do każdego pacjenta. Uwzględniają jego potrzeby, życzenia czy predyspozycje. Często podkreślają, że każdy człowiek jest inny i nie mogą pozwolić sobie na szablonowe traktowanie.

 

kliniki medycyny estetycznej

 

JET – PEEL + C – PEEL = co to takiego?

Dowiedziałam się, że jest to zabieg wieloskładnikowy i wieloetapowy. Pierwszy etap, to oczyszczanie skóry. Polega na delikatnym mechanicznym złuszczaniu naskórka za pomocą strumienia roztworu soli fizjologicznej (całe urządzenie nazywa się właśnie JET – PEEL). Dysza, z której wydobywa się sól, wygląda jak mały wąż ogrodowy, przez co wydała się mniej drastyczna 😀

Następnie rozpoczyna się etap pielęgnacyjny. Nakładany jest kwas ferulowy, który posiada bardzo silnym antyoksydant. Ma za zadanie chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych (a po zabiegu, jest to wskazane), a także przed powstawaniem przebarwień oraz starzeniem się. Rozmawiając z Panią Kosmetolog dowiedziałam się, że po tym zabiegu, moje „bolączki” skórne (przebarwienia i niedoskonałości) nie znikną wszystkie na raz. Przede wszystkim zostanie zahamowane ich powstawanie. I pamiętajcie – ten zabieg nie odmładza, po prostu zapobiega dalszemu starzeniu się skóry!

Trzeci krok to nałożenie intensywnego serum z witaminą C. Swoją drogą, pachnie to obłędnie! 😀 Jest ono połączone z pudrem glowing, który ma za zadanie rozświetlić naszą twarzyczkę. I tu znów, oprócz wielu innych składników – w składzie znajduje się witamina C, zatem nie zapominajcie o niej w codziennej diecie! Dzięki temu, przebarwienia na naszej skórze są mniej widoczne, co sama od razu zauważyłam u siebie.

Na koniec, nakładany zostaje krem oraz filtr przeciwsłoneczny. Jest to bardzo istotne, bo mam cerę niezwykle delikatną, a po zabiegu dodatkowo staje się ona wrażliwsza. Zatem, aby uniknąć jakichkolwiek powikłań – nasza cera zostaje zabezpieczona w każdy możliwy sposób.

 

sposoby na tradzik
twarz przed zabiegiem~

 

Po co robić ten zabieg?

Przede wszystkim pozwala on utrzymać skórę w bardzo dobrej kondycji, jednakże pamiętajcie – to nie jest zabieg odmładzający! Dobrze wykonać go, gdy inne metody „usuwania” niedoskonałości nie działają, tak jak w przekoloryzowanych reklamach. Jest to działanie bezpośrednie i „inwazyjne”, dlatego warto sprawdzić, czy nasza skóra wszystko
odpowiednio przyswoi oraz czy nie mamy uczelnia, na którykolwiek składnik stosowany w całym zabiegu. Poza tym, warto go robić właśnie podczas lata, ponieważ niesamowicie chroni skórę przed promieniami słonecznymi.

Co potem?

Krem z filtrem i jeszcze raz krem z filtrem! To właśnie on pozwoli nam dłużej cieszyć się efektami zabiegu. Warto robić go raz w miesiącu przez okres 3-5 miesięcy, ale nie jest to konieczne, ponieważ efekt i tak jest widoczny!

Moja własna opinia~

Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się żadnego spektakularnego efektu, a jestem mile zaskoczona. Skóra jest wyraźnie rozświetlona i nawet podczas upału nie świeci się tak nieestetycznie jak kiedyś. Z daleka widać tą charakterystyczną świeżość, która utrzymuje się zdecydowanie dłużej niż po wizycie u kosmetyczki. Poza tym, nie muszę używać żadnej bazy pod makijaż – wystarczy krem z filtrem i makeup przez cały dzień trzyma się świetnie! Zabieg jest bardzo przyjemny i trwa tylko 40 min, co przy moim intensywnym trybie życia jest dość istotne.

Podsumowanie~

Pamiętajcie – każda skóra jest inna i każdy może inaczej odczuć efekty zabiegu. Tutaj nawet najlepszy kosmetolog/dermatolog nie jest w stanie przewidzieć bez odpowiednich badań, czy składnik aktywny danego kremu, czy leku będzie dla Was skuteczny.

Dla mnie, zabieg ten był ostatnią deską ratunku. Spróbujcie i mam nadzieję, że będziecie tak samo zadowoleni!

Pod zdjęciem macie odnośniki do mediów społecznościowych WellDerm – dajcie znać w komentarzach, jeżeli macie jeszcze jakieś pytania i czekam na Wasze doświadczenia WellDerm!

 

klinika leczenia tradziku
twarz po zabiegu~

 

wellderm – blog 

wellderm – instagram