dobry podklad

Lokalizacja : MAC, Pasaż Grunwaldzki, Wrocław

Koszt : 450 zł

Czas trwania : 90 minut

Pół roku temu rozpoczęłam swoją przygodę z wizażem. Nie chcielibyście zobaczyć moich początkowych makijaży i lepiej będzie jak pominę ten aspekt w swojej fotorelacji… 😉 Aby robić to coraz lepiej, potrzebowałam popełnić multum błędów. Codziennie staram się dokształcać w tym kierunku, aby już lada moment móc zacząć malować nie tylko siebie, ale i inne osoby.

Wizaż to nie łatwa sztuka. Umiejętności takie jak dobieranie kolorów, blendowanie, rozcieranie, przeciąganie czy podkreślanie – tylko z nazwy wydają się proste do zrobienia. 😉 A ile jeszcze nauki przede mną!? W związku z tym pomyślałam, że indywidualna lekcja makijażu w MAC może być dobrym posunięciem.

Pisząc wprost – koszt mnie odrobinę przeraził, aczkolwiek potem dowiedziałam się, że po tym krótkim kursie całość kwoty wydajemy na wybrane kosmetyki. Byłam tak zadowolona, że kupiłam większość, których użyła na mnie makijażystka!

Jak przebiegała cała lekcja?

Na początku wspólnie z makijażystką ustaliliśmy co sprawia mi najwiecej problemu. Jednak o dziwo, moje pojęcie na temat wizażu wcale nie jest takie małe. Zdecydowałyśmy się skupić na konturowaniu, bo przy tym (jak się po tym okazało) popełniałam najwięcej błędów.

Podczas kursu nie ma głupich pytań! Trzeba wycisnąć z tego kursu najwięcej, jak się da!

Dowiedziałam się, jak podkreślać zalety i jak ukrywać mankamenty twarzy, a to bardzo cenne! Zobaczyłam, co robiłam wcześniej źle i odkryłam, że w mocniejszym makijażu wcale nie muszę wyglądać wulgarnie. Dostałam również cały spis kosmetyków, które użyłyśmy do naszego dzieła (i wierzcie mi – inaczej tego nie można nazwać).

Na koniec zrobiłam zakupy pod jej okiem i były to moje pierwsze przemyślane ”makijażowe” zakupy, co też nauczyło mnie większej rozwagi podczas kupowania kolejnych kosmetyków. Mimo wszystko – zakupy to nic z porównaniem do umiejętności, które pozostaną ze mną na zawsze.

 

Podsumowując.

Pamiętajcie – warto wybrać się na taką indywidualną lekcję, jednakże to właśnie trening i dużo cierpliwości uczynią z was mistrza! Nie poddawajcie się, bo za dziesiątym, czy dwudziestym razem, równa kreska, czy wyrysowane usta wyjdą idealnie! Ewentualnie, za pięćdziesiątym, czy setnym, jak u mnie…;)