joga sposobem na stres

Moja przygoda z jogą rozpoczęła się od zwyczajnych poszukiwań jakiegoś porządnego rozciągania po treningu. Chciałam w końcu przestać o tym zapominać, ponieważ każdy wie, jak bardzo to jest istotne po mocnym wycisku (co nie zmienia faktu, że nienawidziłam rozciągania). Właśnie dzięki temu trafiłam na coś, co całkowicie zmieniło mój punkt widzenia.

Teraz, po roku praktyk, mogę z dumą stwierdzić, że właśnie joga odmieniła w wielkim stopniu moje życie. Przede wszystkim nauczyła kochać własne ciało i nie oceniać go. Właściwie nie oceniać niczego, tylko przyjąć to jako naturalny stan.

”Przypatrz się. Ale nic nie oceniaj. Tylko przypatrz.”

Nareszcie spokojnie śpię, nie mam problemów z kręgosłupem i potrafię schylić się tak, aby złapać za palce stóp (mimo swojej małej wagi, nie potrafiłam tego zrobić). Jedna medytacja dziennie sprawia, że jestem spokojniejsza. Nie wyobrażam sobie już życia bez tego.

Po wielu miesiącach praktyk, potrafię z dumą spojrzeć w lustro i powiedzieć, że jestem piękna. Nawet nie fizycznie, ale psychicznie. To samo potrafię powiedzieć o innych osobach, a uwierzcie, wcześniej nie potrafiłam. Potrafiłam jedynie zazdrościć.

Uważam, że joga rzeczywiście uwalnia przestrzeń w naszym ciele, a tym samym sprawia, że dusza jest lekka jak motylek. Może to tylko siła przekonywania, może zwykła bzdura, ale cieszę się, że w to wierzę. Dzięki temu, praktykując coraz bardziej buduję siebie, jako pozytywnego człowieka.

Wam też polecam, chociaż ostatnio słyszałam, że joga to czarna magia i grzech. Nie wydaje mi się, aby coś co sprawia, że człowiek może pokochać siebie i innych jest czymś złym.

 

shirt  SELFIEROOM  |  leggings  CARPATREE

Joga jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie mnie codziennie spotykają, dlatego poniżej podaje Wam linki, abyście doświadczyli tego sami. Może akurat ktoś się ze mną zgodzi i również to pokocha.

JOGA DLA POCZĄTKUJĄCYCH

WYCISZ UMYSŁ – MEDYTACJA DLA POCZĄTKUJĄCYCH

JOGA NA SMUKŁE I DŁUGIE NOGI

JAK POKOCHAĆ SIEBIE