piekny wroclaw
  1. Nie wiem jak w innych krajach, ale u nas w Polsce większość ludzi potrafi wypowiedzieć się na każdy temat – głównie ten, który go nie dotyczy. Zwłaszcza jeżeli ten temat dotyczy pozytywów życia innej osoby, a niego jego samego. Nasza mentalność w tym przypadku jest porażająca.

Rozmawiałam z kilkoma dziewczynami, które zasłynęły czymś w social media. Jak wyglądają komentarze do wielu ich zdjęć?

Chyba każdy o zdrowym umyśle nie potrafi tego zrozumieć. Jak jest sens? Raczej nigdy się nie dowiemy. Hejt istniał, istnieje i istnieć będzie. Tyle, że posiada coraz większą moc. Ludzie mówią wszystko co im ślina na język przyniesie. A w internecie „powiedzieć” coś prościej, bo można być anonimowym. Pewnie większość z Was słyszała aferę znanej blogerki i jej siostry. I pewnie 80% uważała, że ma prawo ostro się wypowiedzieć, a ma prawo tylko i wyłącznie zachować to dla siebie. Poza tym, mając swoje życie, nie interesujesz się życiem innych.

Ja również słyszałam mnóstwo hejtów, które na początku pracy w social media bardzo mnie ruszały. Teraz nie zwracam uwagi i o takich osobach mam wyrobione bardzo negatywne zdanie. Właściwie te przykre komentarze w jakimś stopniu sygnalizują, że Instagram, czy blog jest czytany.

Co do Ciebie – mam jedną radę. Nie przejmuj się oraz śmiej takim ludziom w twarz (oni zrujnują samych siebie nawet bez twojej pomocy).

I pewnie się powtórzę – oni nie mają własnego życia – ty masz. I przy tym pozostań.